כתבות משנת 2014

כתבות משנת 2014

כלכליסט 28.10.14
הטיפים פטורים ממס וכולם מפסידים
כלכליסט 21.12.2014
הקשיים בדרך לגביית מס ממקובלים: רב הנסתר על הנגלה המקובל רחמים שקלים טוען לאכיפה בררנית ששלחה אותו לכלא, לעומת רבנים אחרים שקיבלו קנס זעיר בלבד. רשות המסים מתקשה להבחין בין שירות, תרומה וברכה. כך חומקים מאות מיליוני שקלים מתחת לרשת המס, ורק שקלים הלך לכלא מסבירים עוה"ד קובי ואורי גולדמן ממשרד גולדמן ושות'. כלומר, נגבה מס כאשר יש להכנסה מקור (למשל, הכנסה ממשלח יד). כאשר אין להכנסה מקור, כמו במקרה של מציאת כסף ברחוב, היא אינה מחויבת במס.
גלובס 2.7.2014
הסדרי טיעון בפרשת הסחר הלא חוקי בזהב מהשטחים: הנאשמים ירצו 4-5.5 שנות מאסר. עו"ד קובי גולדמן, אורי גולדמן עו"ד מיכאל כשכאש ממשרד גולדמן ושות' המייצגים את מויאל מסרו בתגובה: כי מדובר באחד מהמגה תיקים הגדולים ביותר שהתנהלו בישראל בתחומים של הלבנת הון והעלמות מס.
דה מרקר 2.7.2014
חוק איסור הלבנת הון - עד עכשיו היה רק נגד אירגוני פשע כעת רשות המסים רוצה להפעיל אותו נגד האזרח הקטן !!! עו"ד אורי גולדמן אומר את דעתו.
כלכליסט 2.4.2014
לפיד מוביל מלחמה בהון השחור. עו"ד אורי גולדמן מסביר מדוע אסור להכליל את עבירות המס בחוק איסור הלבנת הון
עו"ד אורי גולדמן, הוסיף: "הבנקים והגופים הפיננסים בעולם מפחדים מהביטקוין. ביום שהביטקוין יזכה להכרה רגולטורית המוסדות הבנקאיים בכל העולם יאבדו את השליטה שלהם על המטבעות המקומיים.
עו"ד אורי גולדמן הוסיף: "הבנקים והגופים הפיננסים בעולם מפחדים מהביטקוין. ביום שהביטקוין יזכה להכרה רגולטורית המוסדות הבנקאיים בכל העולם יאבדו את השליטה שלהם על המטבעות המקומיים
דה מרקר 20.2.2014
משרד האוצר ובנק ישראל באזהרה חריגה: השימוש בביטקוין מסוכן עו"ד אורי גולדמן: אזהרת הרשויות אינה הופכת את העיסוק בביטקוין לעבירה! חבל שהרשויות מצאו להזהיר ולא להסדיר את התחום.
הרשויות בישראל לציבור: "היזהרו מביטקוין"
”אין התמודדות אמיתית של הרגולטורים עם סוגיית המטבעות הוירטואליים” עו"ד אורי גולדמן, שותף במשרד גולדמן ושות’ המתמחה במיסוי ובעבירות הלבנות הון, הגיב להודעת הרשויות מהיום, ואמר כי "הביטקוין הוא צפרדע שהרגולטורים בישראל לא יודעים איך לבלוע". עו"ד גולדמן הוסיף כי "הרשויות בחרו ’להזהיר’ ולא ’לאסור’ על מסחר במטבעות וירטואליים, ומשכך מי שמוכן לקחת את הסיכונים המסחריים של המטבע אינו עושה עבירה. המשמעות היא שניתן להמשיך ולעסוק בביטקוין, תוך נטילת הסיכונים המסחריים של תנודות המטבע".
כלכליסט 19.2.2014
לראשונה: הרגולטורים בישראל יוצאים בפומבי נגד השימוש בביטקוין עו"ד אורי גולדמן, שותף במשרד גולדמן ושות' המתמחה במיסוי ובעבירות הלבנות הון אמר בתגובה להודעת הרגולטורים כי "הביטקוין הוא צפרדע שהרגולטורים בישראל לא יודעים איך לבלוע". לדבריו, הרשויות בחרו "להזהיר" ולא "לאסור" על מסחר במטבעות וירטואליים, ולכן מי שמוכן לקחת את הסיכונים המסחריים הכרוכים בשימוש במטבע הוירטואלי אינו עושה עבירה. המשמעות היא שניתן להמשיך ולעסוק בביטקוין, תוך נטילת הסיכונים המסחריים של תנודות המטבע".
גלובס 7.1.2014
בעקבות טענה מקדמית נמחקה עבירה בהיקף 52 מיליון ש"ח מכתב אישום של רשות המיסים עורכי דינו של כפיר מויאל, קובי גולדמן, אורי גולדמן ומיכאל כשכאש ממשרד גולדמן ושות', הגישו לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה מקדמית תקדימית למחיקת עבירת ניכוי מס במקור בהיקף 52 מיליון שקל מכתב האישום, בטענה כי העובדות המתוארות בכתב האישום אינן מהוות עבירה.
כלכליסט 7.1.2014
שיטת המיסוי עומדת להשתנות ולהשפיע על שיעורי הרווחים- ואולי גם על אופי הפעילות העתידי - של חברות נשלטות זרות וחברות משלח יד זרות. עו"ד אורי גולדמן ועו"ד ויקטור עטיה מסבירים על שינוי החקיקה