כתבות משנת 2012

כתבות משנת 2012

כלכליסט 17.2.2012
כספים שהוחרמו מנאשם בהנואת מס יופנו למימון הגנתו 120 אלף שקל על סריקה בית המשפט הורה למדינה לשחרר חלק מהכספים שחולטו מאחד הנאשמים בהונאת הדלק, כדי לסייע לו לממן את סריקת המסמכים נגדו
ידיעות אחרונות 26.12.2012
מתגוששים- הגששים מכרו את הנכס המשותף שלהם - חנות את חברת הגשש החיוור בע"מ יצגו עורכי הדין קובי גולדמן מגולדמן ושות' ויגאל פאר.
משרד עורכי הדין גולדמן ושות' המתמחה במיסוי,צווארון לבן,והלבנת הון, חונך יצוגית בירושלים צמוד למשרד עו"ד דבורין
ידיעות ירושלים 30.11.2012
סניף בירושלים למשרד גולדמן ושות' עו"ד קובי גולדמן מעדכן: פתיחת סניף בירושלים מתבקשת על מנת מענה ללקוחות בבירה
מעריב - עסקים 13.11.12
חשיפת החשבונות של הישראלים לא פוסלת את האפשרות של הליך "גילוי מרצון", המספק הגנה מפני רשויות המס ומפני חקירה מסובכת לדברי גולדמן, עצם פרסום הידיעות בעניין אינו מהווה מכשול בפני בעלי חשבון בבנק לפנות גם עכשיו לרשויות המסים בהליך אזרחי לחלוטין.
'הגנת כללי הגילוי מרצון לבעל חשבון ב-HSBC' כך מבהיר עו"ד גולדמן בעקבות סערת רשימת לקוחות בנק HSBC במקלט המס ג'רזי מבהיר: כל עוד רשות המיסים לא פנתה באופן פרטני למי שכביכול שמו מופיע ברשימה, הוא יכול לפנות מיוזמתו בהליך שימנע ממנו סנקציה פלילית
ברשות המיסים מקדמים חובת דיווח כללית למס הכנסה עו"ד אורי גולדמן מסביר: הטלת חובת דיווח כללית על כלל הציבור עלולה לסבך מאות אלפי ישראלים בשל חוק איסור הלבנת הון.
דה מארקר 10.9.2012
החשוד, יניב קנרש, הוא אחד הנאשמים המרכזיים בהפצה וקיזוז חשבוניות דלק פיקטיביות בהיקף של 3.5 מיליארד שקל ■ ברשותו וברשות החברה שבבעלותו התגלו מיליוני שקלים במזומן וקרקעות למגורים ותעשייה ברחבי המדינה
גלובס
שווי הרכוש של החשוד בהונאה בענף הדלק: 36 מיליון שקל
עו"ד אינגה אייזנברג ממשרדנו מסבירה: כמה מס ישלם איתי שגב ולמה ענת הראל היתה משלמת הרבה יותר?
מעריב 29.7.2012
טסים הרבה לחו"ל? בואו לחקירה ברשות המסים גולדמן מסביר: כי בניגוד לרישום רכוש על שם איש קש, במקרה של טיסות מרובות לחו"ל הנישום אינו יכול להסיט מעצמו את האש, שכן כרטיס הטיסה רשום על שמו, גם אם כרטיס האשראי שבאמצעותו שולם רשום על שם אחר.
ביהמ"ש: חשוד שאינו עצור זכאי להיוועץ בעו"ד
הליך גילוי מרצון יישאר אנונימי - רק אם יבוצע ע"י עורך דין עוה"ד גולדמן מסבירים: עד כמה הבקשה באמת אנונימית? וכיצד יכול הנישום לשמור עליה ככזו.
הבהרה ניתן לדרוש חשבונית מס רק בכפוף לתשלום אל תתבלבלו מיובל המבולבל ניתן לדרוש חשבונית מס רק בכפוף לתשלום, עו"ד גולדמן: "התיקון לחוק מע"מ הינו הוראת שעה לשנה אחת בלבד"
נוהל גילוי מרצון הוראת השעה - הארכת המועד בשלושה חודשים
דה מארקר 21.6.2012
אוריאל לין: הבעיה היא הטבת המס העצומות לחברות בינ"ל עורכי הדין אורי גולדמן וויקטור עטיה ממשרד גולדמן סוברים: כי "אכן מדובר בהליך שעשוי להעשיר את קופת המדינה המרוששת".
גלובס 16.6.2012
עתירה לבג"ץ: תנו לנו פטור מניכוי מס בנקור כי זה פוגע ברוווחיות עו"ד קובי גולדמן, עו"ד אורי גולדמן טוענים: שאי מתן פטור מלוא שכזה יביא את אותה חברה בהכרח למחנק תזרימי ואף לקריסה טוטלית. המדינה מתנגדת לבקשה.
גלובס אונליין 11.6.2012
ביהמ"ש ביטל שומת מס עקב טעות מס רשלנית של פקיד השומה
מעריב - עסקים 23.04.2012
מליארד דולר ברחו וזאת רק ההתחלה עו"ד אורי גולדמן מסביר: בריחת כספים מישראל בעקבות חוק ה- FATCA בארה"ב
יוצאים לחו"ל על כמה להצהיר ? עו"ד, אורי גולדמן מסביר: במהלך תקופת החגים יוצאים ישראלים רבים לחופשה בחו"ל ולא יודעים על האיסורים והגבלות,ומי שיתפס עלול להיקנס בעשרות אלפי שקלים ולעמוד לדין פלילי
מעריב - 29.03.12
השופט דן מור (בדימוס) מצטרף למשרד גולדמן ושות' העוסק בדיני מיסים ויהיה יועץ חיצוני.
נענע 10 27.3.2012
מכס השיפוט לגולדמן ושות' השופט (בדימוס) דן מור מצטרף למשרד גולדמן ושות' ויהיה יועץ חיצוני של המשרד.
גלובס - 8.03.12
השופט עודד מודריק סירב לפסול את עצמו מלדון בתיק פלילי שעניינו הימורים באינטרנט, אף שחתנו ד"ר מאור אבן-חן, משמש כראש צוות הפרקליטים בנושא הימורים מקוונים. עוה"ד גולדמן הגישו ערעור לעליון.
מעריב - 4.03.12
תובע בגין אובדן הכנסה שחורה? חשוב פעמיים מסבירים: עו"ד אורי גולדמן, ואבי רוזנברג משפטן (יועץ מס).
יוצאים לחו"ל בפסח על כמה להצהיר? עו"ד, אורי גולדמן מסביר: במהלך תקופת החגים יוצאים ישראלים רבים לחופשה בחו"ל ולא יודעים על האיסורים והגבלות,ומי שיתפס עלול להיקנס בעשרות אלפי שקלים ולעמוד לדין פלילי
מעריב 1.1.2012
הקלה לשכירים מ - 2012 קיזוז מס אוטומטי בהפסדי שוק הון עו"ד ויקטור עטיה ועו"ד אורי גולדמן ממשרד גולדמן ושות' מסבירים: שמדובר במהפכה " עשרות ואף מיליוני שקלים יוחזרו לציבור".
כלכליסט - 28.02.2012
השופט, החתן, וההימור המקוון. הסנגורים בתיק העוסק בהימורים ביקשו לפסול את השופט עודד מודריק בטענה שחתנו העובד בפרקליטות קשור לכוח המשימה שהוקם לנושא ההימורים. מודריק בתגובה: אין קשר בין החתן לתיק. עוה"ד גולדמן המייצגים את משפחת טליס מסרו בתגובה כי יערערו על החלטת מודריק לבית המשפט העליון.
כלכליסט אונליין
עו"ד אורי גולדמן, ועו"ד ויקטור עטיה (רו"ח): מסבירים למה המים התייקרו?? כתוצאה מהמעבר לתאגידי המים, התייקרו מחירי המים לצרכנים ב- 16% בשל העמסת שיעור המע"מ על חשבון הסופי. האם יש מגוון אפשרויות להפחית את המחיר?
השומה ניתנה באיחור הפקיד ישלם? עו"ד אורי גולדמן, ועו"ד קובי גולדמן מסבירים שלפקיד השומה יש זמו מוגבל להפעיל את סמכותו ולהוציא שומה כלפי נישום. בעניין יגאל דור און (הלכת משה סמי)
כלכליסט - 26.01.12
הזוג שמאתגר את מערכת המשפט יגאל דור און בן זוגה של ורד פרי הזכורה מפסק הדין להכרה בהוצאות מטפלת, הגיש ערעור שעלול לעלות ביוקר לרשויות המס.
גלובס 16.01.12
מהומות במאה שערים בעקבות מעצר חרדים בפרשת הונאת מס עו"ד קובי גולדמן המייצג את אחד העצורים מסר: "לא אחת חקירות שמתחילות כנגד המגזר החרדי בקול תרועה רמה מסתיימות בקול ענות חלושה. שכן עיקר עבודתם של הגמח"ים היא בעזרת נזקקים ולא בפעולות שיכולות להצביע על עבירות כלליות או עבירות מס".
ג'רוזלם פוסט 16.01.2012
פרשת החרדים: six held for miusing tens of millions in charity funds פרשת "הועד המרכזי"- תרומות בעמותות בירושלים, נטורי קרתא